ورود به سايت انگليسي
راهنماي پژوهشگران

اولويت هاي تحقيقاتي مركز
مراحل تصویب و اجرای پروژه ها
نحوه ثبت و ارسال پروپوزال


نحوه ثبت و ارسال پروپوزال

برای همکاری تحقیقاتی با مرکز تحقيقات می توانید به یکی از دو روش زیر عمل کنید:
اول : پیشنهاد موضوع تحقیق (ارائه ایده اولیه تحقیق)
سازمانها و افراد علاقمند به ارائه موضوع تحقیقاتی و بهره برداری از حمایتهای علمی و پشتیبانی مرکز می توانند خلاصه ای از موضوع پیشنهادی را در قالب فرم پیوست از طریق پست الکترونیک مرکز به آدرس adir@tums.ac.ir و یا از طریق فاکس (66581759-021) ارسال نموده و نتیجه رااز طریق معاونت پژوهشی مرکز پیگیری نمایند.
فرم ایده اولیه طرح پژوهشی (فرمت Word)     (فرمت Pdf)

دوم : ثبت کامل پروپوزال (ثبت online از طریق نرم افزار پژوهشیار)
چنانچه با نوشتن پروپوزال تحقیقاتی آشنا هستید و نیازی به طی مراحل فوق ندارید، از این طریق عمل کنید. همچنین کسانی که فرم ایده اولیه طرح پژوهشی را تکمیل کرده و پیشنهاد آنان از سوی مرکز پذیرفته شده باشد نیز لازم است پروپوزال کامل را در این نرم افزار وارد نمایند.
در زیر اشاره مختصری به مراحل ثبت پروپوزال می کنیم:
پس از مراجعه به صفحه اصلي نرم‌افزار پژوهشیار از طريق آدرس http://research.tums.ac.ir در سيستم ثبت نام (Registration) نماييد. بدین منظور در قسمت ورود کاربر گزينه ثبت نام عضو جديد را انتخاب کنید.با کلیک بر روی این گزینه به صفحه‌ای وارد خواهید شد که بایستی اطلاعات درخواستی آن را بطور دقیق تکمیل کنید. پس از تکمیل مرحله ثبت نام، کلمه عبور به Email شما (که از این پس نام کاربری شما نیز خواهد بود) ارسال می‌شود.
حال بار دیگر از طريق آدرس http://research.tums.ac.ir وارد صفحه اصلي نرم‌افزار پژوهشیار شوید و در قسمت ورود کاربر نام كاربري و كلمه عبور خود را با دقت تایپ کنید و بر روي كليد ورود مجری طرح كليك کنید. به محیط کاری کاربر وارد خواهيد شد که در بالای آن نام و نام‌خانوادگی شما - به همان ترتیب که در پنجره ثبت نام قید کرده‌اید- درج شده است. در سمت راست این صفحه منويي وجود دارد که کلیه فعالیت‌‌های کاری کاربر از زمان ارسال طرح به معاونت پژوهشی تا پایان طرح از طریق آن انجام می‌شود و طرح تحقیقاتی بسته به اینکه در چه مرحله‌ی ‌باشد به قسمت خاص خود در منوی سمت راست منتقل خواهد شد. بر روی لینک ارسال طرح تحقيقاتي در منوی سمت راست کلیک کند. با انتخاب اين لینک، صفحه ای به نمايش در مي‌آيد که باید پس از مطالعه موافقت‌نامه مندرج در آن بر روی مربعی که کنار عبارت کلیه موارد فوق را قبول دارم قرار دارد کلیک کنید تا علامت تیک در مربع ظاهر شود. پس از این مراحل فرم چکیده طرح به نمايش در خواهد آمد. دقت داشته باشید که در قسمت دانشکده / مرکز هدف باید گزینه مركز تحقيقات راديولوژي نوين و تهاجمي و در قسمت نحوه تامين اعتبار باید گزینه اعتبار سالیانه مرکز , دانشکده را انتخاب کنید. پس از تکمیل دقیق تمامی قسمتها کلید ثبت را کلیک کنید. با این کار بقیه اجزاي طرح به نمايش در خواهد آمد و مي‌توان با ورود به هر جز آن را كامل نمود. بعد از ورود کلیه اطلاعات پروپوزال و اطمينان از كامل بودن آن و يا تغییرات(ویرایش) باید بر روي لینک خاتمه و ارسال کلیک کنیدو برای نهایی شدن فرآیند، در صفحه بعد نیز کلید ثبت را کلیک کنبد.در این زمان طرح به حالت lock در می‌آید - امكان ويرايش آن از بين مي‌رود- و برای طی مراحل بررسی و تصویب به مرکز تحقیقات ارسال می‌شود. در چنين حالتي ستون ويرايش/ درخواست ويرايش در منوي وضعيت طرح‌‌هاي تحقيقاتي به جاي صفحه‌اي كه قلم دارد، يك قفل را نشان مي‌دهد.
به عنوان يك قانون يك طرح در زمان ثبت اوليه و يا تغييرات مي‌تواند از نظر ويرايش باز باشد. بنابراين چنانچه ورود پروپوزال را كامل نموديد تا هنگامي كه طرح را قفل ننماييد (يعني تا کلید خاتمه و ارسال را نزنيد) امكان بررسي و كارشناسي بر روي آن وجود نخواهد داشت.در صورتی که نیاز به تغییرات مجدد در پروپوزال باشد با کلیک روی Icon قفلي كه در ستون ویرایش/ درخواست ویرایش وجود دارد، می‌توانید درخواست ویرایش خود را به مركز تحقیقات هدف خود ارسال کرده و با تایید ایشان طرح را مجددا از حالت lock خارج کرده و ویرایش كنيد. بعد از اتمام کار در محیط كاربري با کلیک روی گزینه خروج، از نرم‌افزار پژوهشیار خارج می‌‌‌‌شوید.
امکان انجام عملیات در یک محیط توسط چند کاربر و به صورت همزمان وجود ندارد و با ورود کاربر دوم با همان نام كاربري و رمز عبور نرم‌افزار به طور اتوماتیک کاربر اول را از محیط خارج می‌کند.


Back to Home